čeština English Deutsch Polski Русский

Akce ve Štramberku Letenky Valašské království Zážitková univerzita

O nás | Jak na to? | Prodejní místa | Reference | Ke stažení | Mapa webu | Všeobecné podmínky | Ochrana osobních údajů | Spolupracujte s námi | Kontakt
Přihlášení prodejce | Košík

 

+420 774 668 011
+420 777 556 021

info@balickyzazitku.cz

SMART TOURISM SERVICES

Zážitky/aktivity pro každého Programy pro firmy a skupiny

Vyhledávač aktivit/zájezdů

 
 

Chci zasílat newsletter

To nej ze Štramberka - program, pobyt, zájezd

zobrazeno: 59314× vytisknout tento balíček zážitků doporučit tento balíček zážitků
TO NEJ...

Kategorie: Historické, tradiční a umělecké, Historické, tradiční a umělecké, Všech chutí, Outdoorové, Na hradech a zámcích, Pro školy a děti, Incentivní pobyty a cesty všech chutí, Ve VALAŠSKÉM KRÁLOVSTVÍ, Ve Štramberku dobrodružství a zábava

Lokalita: Česká republika, Hrad Štramberk, Moravskoslezské Beskydy, Štramberk, Valašské království

Poptávka

TO NEJ ve ŠTRAMBERKU

1. Hrad Štramberk - Štramberská Trúba  - 2. Turistická chata Dr. Hrstky - 3. Jeskyně Slámova sluj vedoucí do nitra Zámeckého kopce - 4. Městský pivovar 5. Muzeum Zdeňka Buriana, Muzeum Novojičínska - 6. Muzeum loutek - 7. Národní sad -  8. Jeskyně Šipka - 9. Botanická zahrada a arboretum - 10. Štramberské uši - místní specialita;

Štramberk (www.stramberk.cz, www.stramberskatruba.cz)

Štramberk je město na Moravě nedaleko Kopřivnice. Leží na svazích Zámeckého kopce, Kotouče a Bílé hory v Libotínských vrších v předhůří Beskyd. Dominantou města je hrad Štramberk (Strallenberg) s gotickou věží Trúba (tzv. bergfrit) o výšce 40 m a průměru 10 m, která slouží od r. 1903 i jako rozhledna. Ve městě na náměstí sídlí Muzeum Štramberk a Muzeum Zdeňka Buriana. Zdejší městská památková rezervace chrání nejen samotné jádro města, ale zejména historickou dřevěnou zástavbu na předměstí. Štramberk je městem od roku 1359.

Areál hradu Štramberka nabízí bezpočet možností pro Vaše akce, programy, oslavy a to vše v krásném prostředí bývalého gotického hradu ze 13. století, pod již legendární Štramberskou Trúbou!  Vychutnejte si pobyt ve Štramberku se vší romantikou, která tomuto malebnému městu, zvanému „Moravský betlém“ náleží. 

 

Varianty a ceny:

Cenu si určujete Vy a my Vám spočítáme, co jsme schopni pro Vás za ni udělat.Cena se skládá s fixního nákladu na zajištění celé akce, který je stejný pro jednoho člověka i celou skupinu a z nákladů na osobu, které jsou závislé na počtu osob. S počtem osob cena roste již jen velice mírně. Napište nám vaše požadavky do poptávkového formuláře a my Vám program naceníme dle Vašich přání a možností.

Obsah balíčku/aktivity/programu:

Ochutnávka toho NEJ ve ŠTRAMBERKU s programem...

K poznávání toho NEJ ve Štramberku doporučujeme dle vašich možností využít i některý z našich dalších produktů a to zejména Honbu za Štramberským pokladem, program, patří mezi nejoblíbenější programy a nemá daleko ke scénám z legendární pevnosti Boyard...  Pavouci, slaňování z věže Trúby, průzkum jeskyně Slámové sluje ve skále pod hradem atd. atd.    Trúbu si můžete prohlédnout i v noci,      slaňovat z ní, absolvovat hostinu pod Trúbou, grilovat na hradě sele nebo absolvovat celou pravěkou hostinu, ochutnávat vína z našeho vinného sklepa pod Trúbou, mít na hradě svatbu nebo alespoň slavit Silvestra. Určitě stojí za to i víkend ve Štramberku s pivními lázněmi nebo pro školy a děti absolvování naší Štramberské hradní akademie. Celou nabídku našich programů, aktivit, pobytů a akcí ve Štramberku naleznete zde.
 
 
1. Hrad Štramberk - Štramberská Trúba
Středověký gotický hrad, z nějž se dochovala kromě obvodových zdí také pozorovací věž s názvem "Trúba" (nebo taky "růra" či "kulatina"). Věž byla zrekonstruovaná a nyní slouží jako rozhledna. Uvnitř věže je expozice "Cesta do paměti Štramberské Trúby" a na ochozu věže jsou umístěny panely s popisem výhledu, který je opravdu nádherný. Na úpatí věže stojí Jaroňkova útulna, kde máte možnost zakoupit kromě vstupenek i řadu suvenýrů nebo originální řemeslné výrobky lidové tvorby.
 
2. Turistická chata Dr. Hrstky
V roce 1925 otevřel Klub českých turistů dvě budovy - opravenou Jaroňkovu útulnu pod věží Trúbou a nově postavenou Rašínovu chatu (později chatu Dr. Hrstky). Chata stojí téměř na stejném místě, jako kdysi stál spodní hradní palác, který byl spojený s horním palácem pod Trúbou pomocí zvedacího mostu. Dnes je to útulná chata se stylovým interiérem, kde máte možnost se dobře občerstvit a případně si zahrát i na nějaký hudební nástroj, který zde mají k zapůjčení.
 
3. Jeskyně Slámova sluj
Při kopání základů pro chatu Dr. Hrstky byla v roce 1924 nalezena puklinová jeskyně o průlezné hloubce 54m. Jeskyně byla pojmenována podle povídkáře a národního buditele Dr. Františka Slámy, který ve svých povídkách a románech často zmiňoval podzemní prostory pod štramberským hradem. Jeskyně je otevřena k nahlédnutí v otevíracích hodinách Štramberské Trúby.
 
4. Městský pivovar
Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu s názvem Trubač. Pivní znalec Stan Sesser , dopisovatel amerického periodika Wall Street Journal, ohodnotil místní tmavé pivo na své výzkumné pivní stezce jako „nejlepší tmavé pivo roku 2006 v celé střední Evropě“. Vyzkoušet zde můžete také některé ze speciálních piv s višňovou nebo švestkovou příchutí.
 
5. Muzeum Zdeňka Buriana, Novojíčínské muzeum
Nové Muzeum Zd. Buriana ve Štramberku nabízí expozici života a díla světově uznávaného malíře pravěku a dobrodružství, který část života prožil v tomto městě a jehož celoživotní inspirací se stala proslulá jeskyně Šipka.
 
6. Muzeum loutek
Výstava více než 450 loutek převážně z přelomu 19. a 20. století ze soukromých sbírek Milana Knížáka.
 
7. Národní sad
Malebné lesní cestičky nás povedou kolem památníků známých osobností českých dějin. Památník zde má např. hudební skladatel Leoš Janáček, spisovatelé František Palacký nebo Alois Jirásek. Poté, co si oddychnete od těchto velikánů, můžete si zazvonit na Zvoničku, o které koluje mezi místními legenda. Ta praví, že tomu, kdo na ní zazvoní, splní se jedno přání…
 
8. Jeskyně Šipka
Jeskyně se nachází Národním sadu. Právě zde byla Karlem Jaroslavem Maškou nalezena čelist neandrtalského dítěte, která Šipku i Mašku proslavila.Jeskyně se svou romantickou  atmosférou a četnými nálezy fosilních kostí zvířat inspirovala Zdeňka Buriana k představám pravěkého světa, které v pozdějších letech ztvárnil v uměleckých rekonstrukcích. Tato národní přírodní památka je místem, kde se zastavil čas.
 
9. Botanická zahrada a arboretum
Botanickou zahradu a arboretum vytvořil jeden velký vousatý nadšenec Petr Pavlík, kterého zde při troše štěstí i potkáte a který vám podá zasvěcený výklad. Arboretum vzniklo ze starého vápencového lomu a škvárového hřiště, po němž však dnes již není ani památky. Místo něj zde naleznete mokřadní a suchomilné vegetace, řadu ohrožených a chráněných druhů rostlin a živočichů a na skalách neohrožené místní horolezce…
 
10. Štramberské uši
jsou tradiční perníkovou pochoutkou s regionální ochrannou známkou, takže je můžete vidět vyrábět pouze ve Štramberku.
Uši se zde pečou dle legendy na památku vítěství štramberáků nad kočovnými Tatary ze dne 8. května 1241.
 

Dárkový balíček

Informace

Tělesné předpoklady:

Vhodné pro dospělé i děti všech věkových kategorií, bez omezení. Program zcela uzpůsobíme Vašim možnostem a předpokladům.

Celkový čas:

Délku programu/zájezdu přizpůsobujeme vašim požadavkům. Jsme schopni jej připravit na několik hodin i několik dnů a nocí. Nejčastěji však trvá 1–3 dny.

Počet účastníků:

Omezen pouze kapacitou jednotlivých aktivit. Obvykle realizujeme akce pro 10 až 150 osob. Realizovali jsme však akci i pro 250 osob, je však potřeba přihlédnou k řadě omezení.

Oblečení, vybavení:

Oděv závislý od roční doby a povahy poskytované služby. Doporučujeme pevnou obuv, oblečení odpovídající roční době a klimatickým podmínkám. Každý, ať mladý, starý, domácí nebo přespolní musí být řádně oblečený. Nikoho tam nechceme vidět v roztrhaných gaťách, vytahaných teplákách, ve špinavé košeli, nebo ve špinavých gumákách.

Sezóna:

Celoročně. Doporučujeme využít volnou kapacitu hradu mimo hlavní sezonu, kdy můžete mít hrad opravdu sami pro sebe.

Počasí:

Štramberk má bohaté zázemí i aktivit i služeb pro špatné počasí. Vždy pro Vás máme připravenou suchou a mokrou variantu Vašeho programu, která nemusí být vůbec špatná vzhledem k zázemí pivních koupelí, vinných sklípků, klavíru a praskajícího ohně v kamnech.... Nebudete se nudit za žádného počasí.

Kdy objednávat:

Optimálně aspoň 14 dní předem ať máme čas vše připravit a domluvit. Čím dřív nás oslovíte, tím víc si budete moci vybírat. Vždy však uděláme všechno proto abyste byli spokojeni.

Doplňkové služby/programy:

Štramberk je výjimečné místo, kde se na malém prostoru snoubí bohatá historie s nádhernou přírodou a širokým zázemím aktivit a služeb. Váš program zde může obsahovat prakticky vše na co si vzpomenete... Zajistíme Vám program přímo v areálu Štramberské Trúby - vývozy/dopravu na Trúbu (do areálu je vjezd zakázán), hudbu, zábavu, dárky či jiný program z naší nabídky, např. Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Pasování na občany Valašského království. Vaší akci nafotíme či natočíme na DVD. Rovněž doporučujeme a rádi vám zajistíme ubytování např. v hotelu Roubenka, hotelu Štramberk, hotelu Gong, stylových dřevěnkách apod. Vyčerpávající informace o areálu naleznete  na našich stránkách www.stramberskatruba.cz. Co dál ve Štramberku se dozvíte také na www.stramberk.cz.

Reference

Další balíčky

Studium na fakultě pálení a slivovicových věd, Točte s námi! Služby pro filmové a televizní produkce, Pasování na občany Valašského království, Královský program pod Trúbou s ubytováním ve stylových dřevěnkách, To NEJ z muzea v Bruntále - Hrad Sovinec, Zámek Bruntál, Kosárna Karlovice, Cesta za pravdú aneb za kouzlem vína ze Znovína, Emigrace do Valašského království, AUSTRÁLIE - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Dobrodružství od západu do východu slunce - noční turistika v Beskydech, Večírek s vůní slivovice, V koňském sedle pod Štramberskou Trúbu, Štramberské pivní lázně s pobytem pod Trúbou, Dětská narozeninová párty, Tarzaní lanové aktivity - studium lanových aktivit v Tarzánii, Casino Royale, Horolezcem na zkoušku, Netradiční firemní akce na barokním zámku Holešov, Javorový pro děti - hry a programy pro děti, Zájezdy, akce, programy ve vinných sklípcích Jížní Moravy!, Aquazorbing všemi způsoby , Javorový na sněhu – zimní pobyty pro každého, Štramberk pro filmaře, Šermířský program „Legenda o králi Artušovi“, MILFORD SOUND, NOVÝ ZÉLAND - VYHLÍDKOVÉ PLAVBY, Výlety, zájezdy, expedice - doprava pro malé skupiny, Hry Valašské královské univerzity - Valachyjáda, To nej z pod Lysé hory, NOVÝ ZÉLAND - Self/share drive pracovní, soukromé cesty a akce pro vašich 7 smyslů, Roztáhněte svá křídla - seznámení s paraglidingem, Javorový zimní přechod na sněžnicích s průvodcem, Akce a programy pro firmy a skupiny na hradě Lukově, Pohoda a relax v podhradí hradu Štramberka, Honba za Štramberským pokladem, Horské zimní manévry - aneb „Javorový muž a žena“ - zábavně dobrodružný zimní program na Javorovém, Javorový 24/7 - 24 hodin zážiků pro 7 smyslů, Ledolezení, Interiérová LED show „Vzývání ohně“, Javorové vítání slunce – noční dobrodružné výlety s průvodcem, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Trojanovice, Koloběžky, kola a lana pro celou rodinu - Pustevny, Pohádky trochu jinak - pro děti i pro dospělé, Zimní dobrodružství ve Valašském království aneb TO NEJ ze zimních aktivit, Studium na fakultě pivních věd VKU v Rožnovském pivovaru, Štramberská hradní akademie s ubytováním pod Štramberskou Trúbou, Ohňová show „Vzývání ohně“ a „Živý plamen“, Javorový in english, Javorový in Deutsch - jazykové kurzy na Javorovém, Valašská svatba, Šermířský program „Gotický pěší turnaj“, Netradiční návštěva království slivovice, Večerní zábava s programem TITANIC, To NEJ z Bruntálska aneb zubaté žáby, Hrad Sovinec a mnohem více, Interiérová LED a UV show , Cesta zpátky do pohádky aneb návrat do středověku na hradě Hukvaldy, Javorové kouzlo horské cyklistiky – výlety na horských kolech s průvodcem, Královský program pod Trúbou s komfortním ubytováním u Holubů, Javorový pro firmy a skupiny – školení ve stylovém horském prostředí, Zpět do minulosti aneb objevujeme zámek Holešov, To nej z pod Radhoště s Hotelem Troyer**** v Trojanovicích, Cesty nejen za vínem do Svobodné republiky Kraví hora, Štramberská hradní akademie pro děti, Křest sněhem na Pustevnách - jednodenní kurz zimních aktivit, Jízda na poníkovi pro děti, Velká historická jízda - vyhlídkové jízdy ve veteránech., Beskydské vrcholy v noci - noční túry v Beskydech, Livecooking, Vánoce, čas hojnosti ve Valašském království, Zábavný program nejen s golfem v podhradí i na hradě Hukvaldy, Po stopách Jacka Londona aneb dobrodružný zimní program na Javorovém, Královský program pod Trúbou s luxusním ubytováním, U valašského mlynáře - exkurze do pohankového mlýna, Horolezectví - celodenní intenzivní kurz, Aktivní den v zimních Beskydech - Ráztoka - Pustevny - Radhošť pro skupiny, To nej z Kopřivnice - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Programy s ukázkami dravých ptáků - sokolnictví s výkladem, Po stopách Yettiho aneb zimní dobrodružná výprava v Beskydech, Radegastovy hry aneb zábavné klání nejen o vůdce Radegastovy družiny, Den v dakarském bivaku, Vzrušující studium Valašské královské univerzity pro skupiny, Setkání s plzeňskou legendou aneb solidní studium pivních věd , Šermířská pohádka, Mobilní lanové centrum - lanové atrakce, To nej z pod Radhoště - program, zájezd, pobyt Frenštát p. R., Fotografické a vyhlídkové lety s Royal Wallachian Squadron, Programy a vystoupení s dravci a ukázky sokolnictví, Valašské zážitky pro všechny smysly, Skialpinistický kurz na Javorovém - seznamte se se základy skialpinismu, Historická jízda - projížďka veteránem Beskydami, Lanové překážky aneb překonej sám sebe, To nej z Nového Jičína - program, pobyt, zájezd v podhůří Beskyd, Zájezd do sklepů Louckého kláštera ve Znojmě, Na vodě za vodou, Svatba na Zámku Holešov

Reference

22.6.2013 · Pavel Vokatý - RETIGO

Pane Harabiši, ještě jednou mi dovolte Vám poděkovat za bezvadnou akci, z které byli a doufám, že ještě jsou, všichni naši partneři a kolegové nadšení. Všechno vyšlo dle našich představ.... Díky a přeji mnoho dalších povedených akcí. PS: Olin neměl chybu. S pozdravem/Best regards

VK prověřilo výkonnost evropského AMD fusion týmu

Emigrace do Valašského království, Simply You 2010

Studium na VKU - Castrol, Štramberk, Trojanovice

International meeting AKU Italia - Štramberk

Studium na VKU Arcelor Mittal 30.3.2011

Exodus do Valašského království – Štramberk, 14.4.2012

Studium na VKU, TATRABANKA, 11.05.2012

Setkání „burianovců“ ve Štramberku, 29.6.2012

PRINTO, Honba za pokladem, Štramberk, 01.09.2012

Wustenrot - Studium na VKU a pasování na občany Valašského království

Neuron/Hartmann, Jak chutná Štramberk, 30.5.2013

RETIGO - Emigrace do Valašského království, 13.06.2013

Nevyhovuje Vám nabízený balíček? Potřebujete k němu ubytování nebo jinou službu? Napište, poradíme Vám
 
 
 

Kalendář akcí

 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
 

Proč s námi

Máme 7 smyslů jako Vy! Dokážeme život cítit tak jako vy! Chápeme Vaše emoce! 

Proto vše, co pro Vás děláme, děláme srdcem.

Jsme tady pro váše cestování a volný čas již 20 let.

Známe lidi, známe hory, známe Vás. Proto to děláme dobře.

Rozumíme si spolu a proto se spolu vždy domluvíme.

A proto od nás dostanete vždy to, co chcete a potřebujete. Těšíme se na Vás...

zákazník:

uživatelské jméno (email):

heslo:


Zapomenuté heslo
Registrace nového zákazníka
 

© Copyright 1997-2017 - Valašské království ® - Smart Tourism Services Ltd ®, Tomas Harabis, Chris Williams

Tvorba www - Neofema s.r.o.